Kuchnia Gruzińska – Chinkali
brak miejsc Warsztat już się odbył
Magia prostoty
Kuchnia gruzińska to miłość od pierwszego kęsa. Nieoczywista, pełna orientalnych wpływów i bazująca na lokalności oraz sezonowości. Gruzini kochają jeść to, co sami wyhodowali, a świeżość jest tu priorytetem. Ale by nie było monotonnie, prowadzące przez Kaukaz główne szlaki handlowe z Europy do Chin, z Rosji do Indii, zostawiły tu swoje wspaniałe kulinarne piętno.
Gruzja to raj dla miłośników dojrzałych warzyw i aromatycznych ziół. Obowiązkowymi dodatkami do dań są orzech włoski, granat i kolendra, które nawet z najprostszej sałatki uczynią arcydzieło. Dodatkowo Gruzini do perfekcji opanowali przepisy mączne – bo czyż istnieje kuchnia gruzińska bez słynnych pierożków chinkali albo lawasza? O tym wszystkim opowie nam chef Gagik Grigoryan, który jest wierny tradycyjnym recepturom.
Ten warsztat to nie tylko gruzińska kuchnia ale przede wszystkim lekcja gruzińskiej kultury. Gaik opowiada o swoim kraju tak, że po spotkaniu zapragniecie natychmiast przenieść się na plaże Batumi, relaksować się i wznosić toasty przy genialnym gruzińskim winie i zajadać smakołyki obsypane świeżymi granatami…
Menu:
- Chinkali – pierożki gruzińskie w kształcie sakiewki z nadzieniem wieprzowo-wołowym z własnym bulionem w środku
- Lula Kebab – grillowane mielone mięso wołowo-wieprzowe zawijane w lawasz z kolendrą i cebulą
- Sałatka z grillowanych warzyw – mix grillowanych bakłażanów, papryczki i marchewki wymieszana ze świeżą kolendrą, cebulą i czosnkiem
- Pelamushi – deser z mąki kukurydzianej i pszennej gotowany ze świeżym sokiem z winogron
Prowadzący
Warsztat już się odbył, zapraszamy ponownie!
Warto wiedzieć
Co zabrać na warsztaty?
Dobry humor i swoje pojemniczki - zdarza się, że podczas warsztatów przygotowane potrawy nie mieszczą się w brzuszkach, można wziąć na wynos.
Jak się ubrać?
Zapewniamy fartuszki, weź po prostu wygodny strój i obuwie.
Po warsztatach
Dostaniesz dostęp do przepisów z warsztatów i galerii zdjęć z wspólnego gotowania.