Kuchnia Gruzińska – Chinkali
brak miejsc Warsztat już się odbył
Zapraszamy na warsztaty z Gagikiem Grigoryanem i przepyszną kuchnią gruzińską.
Magia prostoty.
W Gruzji je się przede wszystkim pysznie. Łagodny klimat i położenie geograficzne sprawiają, że Gruzja to raj dla miłośników dojrzałych warzyw i aromatycznych ziół.
Obowiązkowymi dodatkami do dań są orzech włoski, granat i kolendra które nawet z najprostszej sałatki uczynią arcydzieło.
Dodatkowo Gruzini do perfekcji opanowali przepisy mączne – bo czyż istnieje kuchnia gruzińska bez pierożków hinkali albo lawasza?
Podczas warsztatu przygotujemy klasyki gruzińskiej kuchni, ale też wyjątkowe warzywne dania skrywające w sobie to, co w Gruzji najsmaczniejsze.
Menu:
- Chinkali – pierożki gruzińskie w kształcie sakiewki z nadzieniem wieprzowo-wołowym z własnym bulionem w środku.
- Lula Kebab – grillowane mielone mięso wołowo-wieprzowe zawijane w lawasz z kolendrą i cebulą.
- Sałatka z grillowanych warzyw – mix grillowanych bakłażanów, papryczki i marchewki wymieszana ze świeżą kolendrą, cebulą i czosnkiem.
- Pelamushi – deser, coś pomiędzy galaretką a budyniem z mąki kukurydzianej i pszennej gotowany ze świeżym sokiem z winogron.
O prowadzącym:
Gagik Grigoryan pochodzi z gruzińskiego miasta Batumi, dobrze znanego w Polsce ze słynnej piosenki Filipinek. Urodzony w rodzinie gruzińsko-ormiańskiej od dziecka poznawał prawdziwe smaki kulinarne kuchen swoich rodziców. Na swoich warsztatach stara się nie tylko pokazywać jak gotować oryginalne dania z Gruzji czy Armenii, ale także opowiada uczestnikom ciekawostki kulinarne związanych z jego krajami. Z gastronomią jest związany od kilku lat, współpracuje z kilkoma studiami kulinarnymi. Przygodę w Fundacji Ocalenie, gdzie prowadził warsztaty kulturowe w połączeniu z gotowaniem. Wśród wszystkich dań tradycyjnych kuchni kaukaskiej najbardziej lubi tolmę (gołąbki zawijane w liście winogrona) i chaczapuri po adżarsku. W gotowaniu lubi nadawać tradycyjnym daniom współczesne akcenty. Jest przeciwnikiem adaptacji kuchni kaukaskiej pod „lokalne smaki” więc w jego kuchni zawsze spróbujecie autentycznych potraw jak na Kaukazie. W wolnej chwili lubi podróżować kulinarnie
Prowadzący
Warsztat już się odbył, zapraszamy ponownie!
Warto wiedzieć
Co zabrać na warsztaty?
Dobry humor i swoje pojemniczki - zdarza się, że podczas warsztatów przygotowane potrawy nie mieszczą się w brzuszkach, można wziąć na wynos.
Jak się ubrać?
Zapewniamy fartuszki, weź po prostu wygodny strój i obuwie.
Po warsztatach
Dostaniesz dostęp do przepisów z warsztatów i galerii zdjęć z wspólnego gotowania.